Днес се изиграха първите срещи от плейофа за влизане/оставане в

...

Уфа и Криля Советов дадоха заявка за оставане в Премиер лигата

Днес се изиграха първите срещи от плейофа за влизане/оставане в Премиер лигата на Русия. В първия мач 14-ия в елита Уфа се изправи против 3-ия от втория ешелон Том Томск. Другата среща пък бе сред четвъртия от ФНЛ Нижни Новогород и 13-ия в Премиер лигата Криля Советов. И в двете срещи тимовете от елита записаха победи и дадоха поръчка, че ще запазят местата си в първия ешелон на съветския футбол.

Уфа завоюва като хазаин с 2:0 против Том. Резултатът откри Силвестър Игбун в 28-ата минута, а по-късно Исмаил Едиев си вкара автогол в 81-ата минута на дуела.

Криля Советов пък се наложи с 3:1 като посетител на Нижни Новогород. Домакините поведоха с попадение на Данийл Фомин от дузпа в 23-ата минута, само че в 65-ата минута Виталий Федорив си означи автогол за 1:1.

Драмата настъпи в добавеното време, когато гостите нанизаха нови два гола посредством Антон Зинковский и Роман Шишкин, които донесоха повече от удобния триумф на Криля Советов и отборът направи значима крачка към спасението.

Реваншите са на 2 юни, когато дефинитивно ще стане ясно кой ще играе в Премиер лигата през идващия сезон и кой във ФНЛ.