Джордж Лазаров и Георги Георгиев се класираха за четвъртфиналите на

...

Победи за Лазаров и Георгиев в Словения, Габровска е на финал на двойки

Джордж Лазаров и Георги Георгиев се класираха за четвъртфиналите на сингъл при юношите на шампионата от категория J60 на ITF в Марибор (Словения).

Двамата българи записаха по две победи.

№3 Джордж Лазаров реализира две двусетови победи над словенски тенисисти. Лазаров отстрани с 6:1, 6:2 Марко Ретел и с 6:4, 6:2 Дмитри Субоч. За място на полуфиналите Джордж ще играе против Вид Мохар от Словения.

Георги Георгиев загуби единствено шест гейма в първите си два мача също против представители на домакините. Георгиев отстрани с по 6:3, 6:0 Карло Анджели и Зига Шешко. На четвъртфиналите Георги ще играе против №1 в схемата Зига Свеч от Словения.

При девойките Александра Габровска се класира за финала в шампионата на двойки. Българката и Тамара Срамкова от Словакия ще играят за купата против Ана Дворчакова и Ема Дворчакова от Чехия.