Джейсън Тейтъм вкара 44 точки, а Джейлън Браун добави 5

...

Бостън измъкна победата от Лейкърс след продължение и 44 точки на Тейтъм

Джейсън Тейтъм вкара 44 точки, а Джейлън Браун добави 5 от своите 25 в продължението при успеха на Бостън против Лос Анджелис Лейкърс със 122:118 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Селтикс поведоха с 20 точки през второто полувреме, преди Лейкърс да направи поврат и да вземе задатък със 106:93 малко повече от четири минути преди края. Тейтъм вкара панер 17.8 секунди преди сирената, с цел да изравни 110:110 и да прати мача в продължение. В добавеното време играчите на Бостън поведоха с 122:114 и съумяха да завоюват мача.

Маркъс Смарт вкара четири тройки и общо 18 точки за триумфа.

За Лейкърс Антъни Дейвис записа 37 точки и 12 битки, само че също по този начин пропусна два наказателни удара 28 секунди преди края на постоянното време. ЛеБрон Джеймс означи 33 точки.

Двата отбора изиграха ужасно второ полувреме, в което Лейкърс преодоляха пасив от 61:81 в средата на третата четвърт със серия от 45:12. След това Бостън стопи преднината на Лос Анджелис от 106:93 във финалните 3:40 минути със серия 17:4.

Ръсел Уестбрук се отличи с 20 точки и 14 асистенции за Лос Анджелис, само че също по този начин пропусна три открити стрелби в продължението, в което Селтикс вкараха 12 следващи точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.