Джеймс Хардън отбеляза 31 точки и спечели десет борби, а

...

Хюстън надви Филаделфия и продължи победната си серия в НБА

Джеймс Хардън означи 31 точки и завоюва 10 битки, а тимът на Хюстън продължи победната си серия до рекордните за сезона седем мача с триумф със 107:91 против Филаделфия. Рокетс са първи в Югозападната дивизия с баланс 40/25 и са на два мача от втория в конференцията Денвър, който загуби против водача Голдън Стейт.

Хюстън имаше огромна преднина в по-голямата част от мача, откакто домакините означиха 37 точки през първата четвъртина и започнаха последната с задатък от 22. Филаделфия пък се затрудни в опазването на Клинт Капела при отсъствието на Джоел Ембийд в осми следващ мач поради инфектиране в коляното, с помощта на което центърът приключи с 18 точки и девет битки. В първия мач сред двата тима през сезона Филаделфия завоюва със 121:93 след 32 точки точно от Ембийд.
31 PTS, 10 REB, 7 AST from James Harden leads the @HoustonRockets over PHI for their 7th consecutive win!#Rockets 107#HereTheyCome 91

Clint Capela: 18 PTS, 9 REB
Eric Gordon: 17 PTS, 5 3PM
Gerald Green: 14 PTS pic.twitter.com/fvSgkwG5Ww
— NBA (@NBA) March 9, 2019 Тобиас Харис означи 22 точки, а Бен Симънс игра със стомашен вирус и приключи с 15 пункта, 10 асистенции и девет битки за Сиксърс, които изгубиха втори следващ мач и към този момент са на шест от водача в Атлантическата дивизия Торонто. Раптърс надделяха Ню Орлиънс със 127:104 след 31 точки на Кауаи Ленърд.