Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите от .

...

Кузманов отпадна в квалификациите на Australian Open

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите от. Българинът отстъпи след 6-0, 2-6, 2-6 на британеца Били Харис.

Кузманов стартира по най-хубавия метод – със сет на нула. Той проби британеца три пъти подред и взе частта след 3/3 осъществени благоприятни условия за брейк. Сетът продължи едвам 23 минути.

Нещата се трансформираха във втората част. Двамата си размениха по един гейм на старта, а поле британецът проби два пъти. Харис получи първи късмет да изравни резултата в сетовете в осмия гейм и го направи.

Картината се повтори в третия сет. Двамата взимаха сервис геймовете си до 2-2, след това Харис осъществя два следващи пробива. Той получи късмет да затвори мача в осмия гейм и го направи на нула.

Харис направи и 17 печеливши удара против осем за Кузманов, само че и повече непредизвикани неточности 32 против 20.
Източник: flashnews.bg