Действащият световен шампион надви Финдландия с 0:2 в последен мач

...

Мбапе и Бензема зарадваха Франция и изхвърлиха Финландия от Мондиала

Действащият международен първенец надделя Финдландия с 0:2 в финален мач от квалификациите за Световното състезание в Катар през 2022 година. Карим Бензема и Килиан Мбапе означиха попаденията за " петлите ", с което и изхвърлиха Финландия от Мондиала.
Франция излезе напред в резултата в средата на второто полувреме, когато Килиан Мбапе откри влезлия като запаса Карим Бензема, който вкара в мрежата на скандинавците. Десет минути по-късно самият Мбапе съумя да се разпише, оформяйки успеха на международните първенци.
Франция приключва квалификационния цикъл без загуба - пет победи и три равенства. На втора позиция в групата се класира отборът на Украйна, който се добра до тъждество против Босна и Херцеговина, което се оказа задоволително, с цел да измести Финландия. Така Украйна ще играе бараж за класиране за Мондиал 2022.
Източник: sportlive.bg