Дея спорт победи трудно с Левски София у дома с

...

Дея спорт спря волейболния Левски за първото място в първенството при мъжете

Дея спорт победи мъчно с Левски София вкъщи с 3:2 (25:19, 23:25, 21:25, 25:10, 15:9) в един от най-интересните мачове от 15-ия кръг в шампионата на България по волейбол при мъжете.

Бургазлии, които доближиха до финала за купата на България преди няколко седмици, поведоха в резултата след 25:19, само че позволиха непълен поврат против " сините " след третата част.

Воденият от треньора Франческо Кадеду тим беше изключително безапелационен в четвъртия гейм, когато победи с 25:10 и се добра до тайбрек. В него Дея спорт поведе с 8:6, откакто направи поврат от 4:6, с цел да победи с крайното 15:9 след повече от два часа и половина игра.

Николай Учиков означи 17 точки за спечелилите, а неговият съотборник Валентин Братоев приключи със същия актив.

За Левски най-резултатен стана Владимир Гърков с 18 точки.

Дея спорт заема пето място в класирането, до момента в който " сините " са на втората позиция досега.

В други срещи от кръга Добруджа 07 победи вкъщи Пирин Разлог с 3:0 (26:24, 25:12, 25:16), до момента в който Марек Юнион-Ивкони също се наложи пред лична аудитория против Монтана с 3:0 (25:14, 25:23, 26:24).

В четвъртък е дербито на кръга сред Нефтохимик 2010 и първенеца Хебър.