Дерик Роуз вкара кош 0.9 секунди преди сирената, с който

...

Дерик Роуз донесе победата на Минесота срещу Финикс

Дерик Роуз вкара панер 0.9 секунди преди сирената, с който донесе успеха на Минесота със 116:114 против Финикс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Роуз вкара 29 от своите 31 точки през второто полувреме и оказа помощ на Минесота да преодолее пасив от 11 точки.

Карл-Антъни Таунс осъществя 28 от общо 30-е си точки през първото полувреме за спечелилите.

За Финикс се отличи Ти Джей Уорън с 21 точки, а по 18 прибавиха Девин Буукър и Кели Убре. Уорън пропусна от тройката минута преди сирената.
Лос Анджелис Клипърс победи като посетител Сан Антонио Спърс със 103:95 точки след 27 точки, 9 битки и 9 асистенции на Тобиас Харис. Така Клипърс прекъсна серията си от пет следващи загуби.

Патрик Бевърли се отличи с 18 точки, 12 битки и 5 асистенции за спечелилите, а 18 точки вкара Монтрезл Харел.

ЛаМаркъс Олдридж записа 30 точки и 14 битки за Спърс.
Индиана разгроми Шарлът със 120:95. За домакините 21 точки осъществя Виктор Оладипо, а с 19 точки и 9 асистенции завърши Дарън Колосън.

Кемба Уокър беше най-резултатен за Шарлът с 23 точки.