Дебютантката на световно първенство по художествена гимнастика - Татяна Воложанина,

...

Пето място за Татяна Воложанина с лента на световното първенство

Дебютантката на международно състезание по художествена гимнастика - Татяна Воложанина, приключи на пето място в конкуренцията с лента в Япония.

Българката изигра композицията си без неточност и беше оценена с 21,900 точки от съдиите.

Това е втори край за родената през 2003 година в Русия родна представителка. Преди ден тя остана осма с топка.

Снимка: БФХГ

Четвъртата с обръч, топка и бухалки в Япония - Боряна Калейн, направи неточност с лента и се класира на осмо място с оценка от 21,000 точки.

Шампионка на този апарат стана Алина Харнаско от Беларус (23,950 точки), а след нея се подреди златната медалистка от останалите уреди Дина Аверина от Русия (23,900 точки) и сестра ѝ Арина Аверина (23,450 точки).

Двете българки в самостоятелната конкуренция - Татяна Воложанина и Боряна Калейн, ще вземат участие в разпределението на медалите в многобоя на международното състезание. Те ще излязат още веднъж на килима в Япония в събота (30 октомври).

Снимка: Lap.bg

България няма да има представителки при ансамблите, защото родните грации се отдръпнаха поради травма на Лаура Траатс.
Източник: btvnovinite.bg