Давид Гофен, който се контузи лошо на Ролан Гарос 2017,

...

Унгарец измъчи завърналия се на корта Давид Гофен

Давид Гофен, който се контузи неприятно на Ролан Гарос 2017, се завърна с сложна победа на шампионата на червени кортове в хърватския град Умаг.

Повече от 50 милиона $ ще бъдат раздадени на Откритото състезание на Съединени американски щати

Победителят ще прибави към банковата си сметка 3.7 милиона $

Белгиецът е любимец за продобиване на конкуренцията и почива в първия кръг. Той имаше едва прочут съперник - унгарския квалификант Атила Балаш. Мачът продължи ненадейно дълго - 2 часа и 21 минути. Балаш даже завоюва сет, откакто отрази три мачбола в тайбрека на втората част. Все отново Гофен съумя да се наложи с 6-4, 6-7(7), 6-2.

Представителят на домакините Иван Додиг е идващото затруднение на пътя на белгиеца към трофея. Додиг преодоля в различен осминафинален мач италианеца Марко Чекинато също в три сета с 3-6, 7-6(6), 6-2.