Държавните служители в Коста Рика ще получат по-дълга обедна почивка

...

Реверанс към държавните служители в Коста Рика заради решаващия сблъсък с Нова Зеландия

Държавните чиновници в Коста Рика ще получат по-дълга обедна отмора във вторник, с цел да могат да следят мача на националния тим по футбол на страната против Нова Зеландия от плейофите за класиране на Мондиал 2022. Срещата ще се организира в Катар. Президентът Родриго Чавес разгласи новината в обществените мрежи.

„ На повече от 13 000 километра разстояние, 11 воини ще излязат на терена в опит да реализират историческо класиране. Разбира се, че всички желаеме да гледаме мача “, съобщи Чавес.

Победителят от дуела в Катар от 21 часа българско време на 14 юни ще заеме последното свободно място за Световното състезание по футбол и ще влезе в Група „ E “, дружно с Германия, Испания и Япония.

Ден по-рано, на 13 юни (понеделник) от 21 часа българско време, ще играят Австралия и Перу и спечелилият ще заеме свободната позиция в Група „ D “.