Данийл Медведев победи Стефан Козлов с 6:2, 6:4, 6:0 в

...

Данийл Медведев стартира с успех защитата на титлата си на Ю Ес Оупън

Данийл Медведев победи Стефан Козлов с 6:2, 6:4, 6:0 в първия си дуел от тазгодишното издание на Ю Ес Оупън.

В първата част двамата тенисисти си размениха по един пробив за 2:2 гейма, преди водачът в международната класация да наложи волята си, с цел да поведе в сетовете на централния корт " Артър Аш " в Ню Йорк.

Втората част бе най-оспорвана в дуела. След нова замяна на пробиви резултатът бе 4:4, преди руснакът още веднъж да затвърди по-добрата си форма.

Американецът завоюва едвам осем разигравания в заключителния трети сет, преди 26-годишният тенисист да се поздрави с триумфа с първия си мачбол след 2 часа и 1 минута игра.

A smooth start for the defending champion!
— US Open Tennis (@usopen)

В идващия кръг от конкуренцията Данийл Медведев ще се изправи против Артур Риндеркнех, който надигра Куентин Алис с 4:6, 7:6(4), 6:3, 6:2.