Даниел Седин вкара при числен превес в 2:33 минута на

...

Близнаците Седин със силен мач в последното си домакинство в НХЛ

Даниел Седин вкара при цифров превес в 2:33 минута на продължението, а неговият брат Хенрик записа асистенция при гола в последния им домашен мач за Ванкувър преди близнаците да прекратят кариерата си в НХЛ след 17 сезона в канадския клуб.

The final salute. #ThankYouSedins pic.twitter.com/uJFCSqAXvH
— Vancouver Canucks (@Canucks) April 6, 2018
Ванкувър завоюва с 4:3, като двамата бяха в основата на едно от попаденията в постоянното време, като Даниел още веднъж вкара след пас на Хенрик.

HENRIK SEDIN FEEDS DANIEL SEDIN FOR THE OVERTIME WINNER IN THEIR LAST GAME IN VANCOUVER!

YOU COULD NOT WRITE IT ANY BETTER THAN THIS! pic.twitter.com/9H0e3Dv8Me
— NHL Daily 365 (@NHLDaily365) April 6, 2018
Ню Джърси победи Торонто с 2:1 и си обезпечи място в плейофите за първи път след пет години.
Павел Зача и Майлс Ууд се разписаса след асистенции на Патрик Маруун за триумфа, а Кийт Къркланд отрази 31 шайби.

Джаред МакКан вкара 5:37 минути преди края и донесе успеха на Флорида над гостуващия Бостън с 3:2 в мач номер 1000 на вратаря на домакините Роберто Луонго. 39-годишният Луонго избави 26 удара и стана третият пазач в историята с четирицифрен брой мачове след легендите Мартен Бродюр и Патрик Роа.
С триумфа Флорида резервира шансове да се класира в плейофите, от които щеше да бъде отстранен при проваляне.

FINAL: @FlaPanthers (3) - @NHLBruins (2)
— NHL (@NHL) April 6, 2018
Шампионът Питсбърг завоюва с 5:4 против домакина Кълъмбъс с решаващо попадение на Фил Кесъл в 66-ата секунда на продължението.

Ярослав Халак отрази 34 шайби, а Айлъйндърс завоюва дербито на Ню Йорк против Рейнджърс с 2:1, записвайки 11-а победа в последните 12 мача против противника. Томас Хики и Антони Бовийе вкараха за триумфа. Кевин Хейс се разписа за Рейнджърс, а Ондржей Павелец приключи с 20 спасявания.

FINAL: @NYIslanders (2) - @NYRangers (1)
Конър МакДейвид записа 3 асистенции и усили задатъка си на върха в листата на реализаторите със 106 точки, с което оказа помощ на Едмънтън да завоюва с 4:3 против водача в Тихоокеанската дивизия Лас Вегас.