Даниел Николов достигна до четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон

...

Даниел Николов достигна до четвъртфиналите в Прага

Даниел Николов доближи до четвъртфиналите на интернационалния шампионат по бадминтон в чешката столица Прага с награден фонд 5000 $. Поставеният под номер 8 в схемата българин победи Жулиен Шейвилер от Швейцария с 22:20, 21:7 за 31 минути.

Първият гейм беше много оспорван. Николов изоставаше с 18:20, само че след четири следващи точки направи поврат и поведе в резултата. Във втората част българинът стартира със серия от 9:0 и без проблеми стигна до крайния триумф.

По-рано през вчерашния ден Николов завоюва в първия кръг против Кристофер Виториани от Италия с 22:20, 21:17 за 45 минути. Днес в спор за място на полуфиналите българинът ще срещне номер 3 в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан.

Снимки: Sportal.bg