Черно море завърши 1:1 в третата си контролна среща от

...

Черно море направи равен с Олександрия, новият бразилец вкара

Черно море приключи 1:1 в третата си контролна среща от началото на лятната подготовка. Двубоят с украинския Олександрия  се игра в Банско и бе от четири елементи по 30 минути.

Срещата стартира равностойно, като първият изстрел по посока на вратата на противника бе в 17-ата минута. Патрик опита удар от далечна отдалеченост, който обаче не съумя да затрудни стража на украинците. В 20-ата Олександрия поведе в резултата посредством Евгений Протасов. След центриране отдясно Благой Макенджиев мазета, топката попадна във футболист на гостите, който стреля, само че вратарят на “моряците ” още веднъж съумя да отрази. Кълбото попадна в Протасов, който от към 5-6 метра осъществя. В 27-ата минута се случи нова заплаха пред Макенджиев. Ковалец Кирил проби отдясно и с мощен удар нацели сглобката на вратата. Малко преди този момент Дани Кики опитва своя късмет от директен свободен удар, само че нацели стената, а при добавката прати топката над вратата.

В 46-ата минута Мартин Минчев проби по дясното крило, влезе във вътрешността и насочи мощен изстрел по посока на вратата, само че ударът не срещна тялото на защитник. В 50-ата Жоржиньо стреля от границата на наказателното поле фронтално против вратата, само че не откри задачата. В 57- ата минута Черно море изравни резултата. Дани Кики центрира от корнер на задна греда, където Жоржиньо с глава стреля, само че вратаря мазета. При добавката обаче бразилецът не сгреши – 1:1. Малко по-късно Жоржиньо стреля от към 20 метра, само че настрана от вратата.

В третата четвърт Илиан Илиев пуска напълно нов състав. В 67-ата минута Олександрия вкара гол, който не бе зачетен поради засада. В 83-ата минута Емил Янчев осъществя, само че попадението не бе зачетено. Преди да вкара топката в мрежата на Янчев бе свирено нарушаване.

В 98-ата минута добра интервенция направи младия пазач на “моряците ” Иван Дичевски, който отрази мощен удар от границата на наказателното поле. В 106-ата минута Ертан Томбак заменя Лъчезар Йорданов. В 115-ата минута хубава офанзива за Черно море. Георги Илиев откри Атанас Зехиров отдясно, който финтира защитник и стреля, само че топката срещна тялото на бранител и излезе в корнер. В 119-ата минута още веднъж блестяща интервенция на Иван Дичевски. Младият пазач на Черно море сподели добър инстикт и избави сигурен гол. Футболист на гостите бе изведен отдясно и от дребен ъгъл стреля, само че Дичевски парира удара.

Съставът на Черно море: Благой Макенджиев, Ивайло Марков, Пламен Димов, Кононго, Стефан Станчев, Дани Кики, Петър Витанов, Аристот Н’Донгала, Патрик, Жоржиньо (Иван Дичевски, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Георги Илиев, Мехди Фенуш, Лъчезар Йорданов, Георги Божилов, Валентин Йосков, Виктор Попов)
Източник: petel.bg