Черно море победи с 1:0 шампиона Лудогорец в шестия кръг

...

Черно море наказа Лудогорец с 1:0, двама изгонени

Черно море победи с 1:0 първенеца Лудогорец в шестия кръг на efbet Лига. Така варненци си върнаха първото място в класирането. Те имат 16 точки, колкото и Локомотив Пловдив, а и са с еднавка голова разлика (+9). Черно море обаче е с повече вкарани голове.

Лудогорец е седми с девет точки. Толкова имат и Крумовград и Левски. Загубата е втора за зелените през сезона след

Единственият гол в дуела падна в 56-ата минута. Тогава Цветомир Панов проби отляво, нахлу в наказателното поле и с десния крайник прати топката в мрежата.

Във втората минута от добавеното време Игор Пластун получи пряк червен картон. Той беше изпъден за жестоко нарушаване против Матеус Машадо. Матиас Тисера пък беше изпъден малко по-късно, въпреки че беше на аварийна пейка.
Източник: flashnews.bg