Черно море победи Етър в откриващия сблъсък от 17-ия кръг

...

Черно море пречупи Етър в мразовита Варна, Василев вкара единствения гол

Черно море победи Етър в откриващия конфликт от 17-ия кръг на Първа лига. Варненци се постановиха с минималното 1:0.

Автор на единственото попадение в мача стана Радослав Василев, разписал се през вторите 45 минути от мача.

До момента варненци не успяваха да се възползват от инерцията и успехите над Левски за Купата на България и в шампионата, като изгубиха от Септември в София преди няколко дни. Сега обаче като че ли те се връщат на пътя на успехите.

Снимка 392628
Източник:

Двата отбора са към този момент с еднакъв точко актив - по 24 пункта, на границата на Топ 6 от таблицата с подреждането.

В първия мач през сезона във Велико Търново " виолетовите " измъкнаха точка след 1:1, само че тогава Черно море бе съществено ощетен от съдиийската бригада, отменила чисто попадение на " моряците ".

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Етър 1:0, гол на Василев! онлайн
Черно море - Етър 1:0, гол на Василев!

В първия мач през сезона, във Велико Търново, " виолетовите " измъкнаха точка

Първото полувреме не предложи доста страсти на почитателите по трибуните, като чистите голови положения се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините владееха самодейността и диктуваха темпото на игра, само че по този начин и не успяваха да стигнат до по-скоро подобаващ първи гол в срещата.

С няколко положителни изяви се регистрира вратарят на Етър - Иванов, който избави два изстрела в очертанията на задачата, отправени от Ндонгала.

Именно изява на Иванов обаче разбуни духовете на " Тича ", като в средата на полувремето той излезе да избива следващото центриране в полето си, само че се озова пред пеналта и игра с рамо. При повторенията се видя, че в действителност стражът употребява и част от ръката си при избиването, което направи ситуацията дискусионно.

Снимка 392627
Източник:

Преди паузата пък Иван Стоянов опита шанса си с отдалечен изстрел, само че топката не откри очертанията на вратата на Китанов.

Така до почивката попадения не бяха осъществени.

В 62-ата минута на срещата Василев се появи на терена, а едвам минутка по-късно към този момент бе в прегръдките на съотборниците си, откакто бе разкрил резултата на " Тича ".

Нападателят получи подаване пред вратаря на противника и невъзмутимо го преодоля, давайки преднина на състава си.

Последва и мощен изстрел на Жоржиньо, който обаче срещна рамката на вратата на Иванов.

Малко преди края на мача Виктор Генев беше наложително сменен, откакто получи контузия.

До края на мача нова смяна в резултата не беше записана и домакините се поздравиха със заслужена победа.