Черно море и Левски се удариха в стена от скука

...

Черно море и Левски не успяха да се справят със скуката

" Черно море " и " Левски " се удариха в стена от досада и изтощение пред гола в отсрочен мач от Първа лига, приключил 0:0 във Варна. Единственият прецизен удар за целия дуел осъществиха гостите - много болнав и в добавеното време.

" Сините " изтърваха единствените положения в срещата. Те имат ненапълно опрощение поради неналичието на основни играчи като Филип Кръстев, Илиян Стефанов и Ивелин Попов, до момента в който " моряците " несъмнено играеха за 0:0.

Двата тима се показаха едва през първото полувреме, в което доминираха неверните подавания и единоборствата. Нито домакините, нито гостите съумяха да основат голово състояние и да насочат удар към вратата на съперника си.

В 46-та минута " Левски " можеше да открие резултата. Мартин Дичев от домакините върна топката към отбраната, а Уелтън съумя да стигне до нея. Играчът на „ сините “ напредна и стреля, само че за шанс на " Черно море " топката мина настрана от вратата. Това бе най-чистата обстановка в дуела.

След това играта се върна в предходното русло.

" Левски " потегли по-смело най-после. В 87-та минута Георги Миланов можеше да донесе трите точки на гостите, само че след удара му от 20-ина метра топката мина настрана от вратата на " Черно море ".

Варненци са без загуба към този момент в шест мача, а " Левски " е без триумф в пети следващ. Двата отбора са съседи в класирането - пети и шести, надлежно с 29 и 28 точки.