Черно море 0 : 1 Пирин 60′ Капитанът на гостите

Черно море

0: 1

Пирин
 60′
Капитанът на гостите Дяков ще бъде заменен, защото се контузи и няма да може да продължи мача.
55′
Янко Георгиев! Стражът на гостите още веднъж избави гостите откакто улови топката при удар на Евгений Сердюк от близко.
54′
Виктор Попов центрира чудесно към Курьор, който засече и стреля доста рисково с глава, само че вратарят на Пирин Янко Георгиев се отличи с доста добра изява и почисти в корнер.
50′
ГОЛ ЗА ПИРИН! Костов откри в дълбочина Иван Тасев, който остана самичък против вратаря. 19-годишният гений от школата на клуба, прокара топката сред краката на Дюлгеров и тя влезе за 0:1!

46′

46′
Велислав Василев е сменен от Мазир Сула
45′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
42′
Велислав Василев центрира от ъглов удар отдясно, само че Хубчев мазета уверено.
40′
Без положения в последните минути на полувремето
26′
Отменен гол на Пирин! Станоев насочи центриране от директен свободен удар, Стилиян Николов засече и разстреля мрежата ан Дюлгеров, само че съдията не зачете попадението поради засада! ВАР удостовери решението на съдийската бригада след 3-минутно разглеждане на обстановката.
21′
Възможност за домакините! Сердюк напредна и се измъкна от Стилиян Николов, нападателят на " моряците " стреля от близка отдалеченост, само че неопределено.
13′
Влатко Дробаров получи жълт картон
10′
Домакински напън, което си проличава и по притежанието на топката: Черно Море: 81%, Пирин: 19%.
5′
Цветомир Панов бе изтърван от Дяков и Дюлгеров и получи пространство да стреля по посока на близкия ъгъл, само че новият пазач на " орлетата " Янко Георгиев се намеси и не разреши ранен гол в мрежата си.
2′  Илиан Илиев получи премия за Треньорът №1
Илиан Илиев получи премия за Треньорът №1

От Футболист на годината
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 25 Иван Дюлгеров 21 Янко Георгиев 6 Виктор Попов 38 Александър Дюлгеров 3 Живко Атанасов 26 Иван Тасев 28 Влатко Дробаров 31 Красимир Станоев 2 Цветомир Панов 3 Петър Занев 27 Даниел Димов 18 Светослав Дяков 23 Пабло Гарсия 17 Спас Георгиев 71 Васил Панайотов 29 Станислав Костов 19 Матиас Курьор 14 Стилиян Николов 9 Евгений Сердюк 45 Христофор Хубчев 10 Велислав Василев 6 Юлиян Попев Треньор Илиан Илиев Радослав Митревски Резерви 22 Георги Георгиев 1 Марио Кирев 32 Мартин Дичев 20 Даниел Иванов 77 Стефан Велев 9 Преслав Йорданов 8 Мазир Сула 23 Ивайло Тодоров 7 Родриго Вилела 7 Лазар Еринин 16 Денислав Ангелов 15 Константин Габерски 39 Николай Златев
Отборите на Черно море и Пирин откриват съботната стратегия от 22-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора си дават среща на стадион " Тича " от 15:00 часа, като се нуждаят от наложителни точки, които ще им оказват помощ в битката за осъществяване на задачите им в шампионата. Домакините се борят за влиятелно място в Топ 3, до момента в който " орлетата " би трябвало да подсигурят оставането си в елита.
 Илиан Илиев дефинира групата за мача с Пирин

Двубоят е в събота

Пирин впечатлява с представянето си в последните си мачове. Страхотната форма на благоевградчани стартира още през есента, когато отборът първо направи 1:1 с ЦСКА, а по-късно разруши Лудогорец с 5:3 в Разград. През пролетта " Орлетата " небрежно прибавиха още две победи на сметката си - против Локо (Сф) (2:1) и против Арда (1:0). Сега за отбора следва много тежко посещение, само че той е окуражен да продължи със мощните си игри.

Двата отбора към този момент се изправиха един против различен напролет. Тогава те си спретнаха много вълнуващо реми на стадион " Христо Ботев ", приключило 2:2. Иначе общата статистика демонстрира, че силите са много изравнени. В досегашните 45 мача посред им в елита варненци имат леко преимущество от 18 победи, 13 равенства и 14 загуби.
 Черно море подписа с вратар

Галин Григоров стана част от отбора

В Черно море единственият проблем е отсъствието на контузения Каспаравичус. Илиан Илиев евентуално ще пусне в игра Дюлгеров на вратата и пред него в защита Попов, Атанасов, Дробаров и Панов. Димов и Гарсия ще са опорни халфове, а Василев и Курьор ще бъдат на крилата. Атаката ще води Сердюк, а Панайотов ще бъде зад тила му в ролята на плеймейкър.
 Пирин (Благоевград) потегля към Варна без трима съществени играчи

За срещата с Черно море

В Пирин проблемите не са малко. Наставникът Радослав Митревски не може да употребява трима съществени играчи в лицето на контузените Венцислав Бенгюзов и Николай Бодуров, както и санкции Станислав Манолев.

Главен арбитър на срещата е Ивайло Ненков, с помощници Петър Митрев и Драгомир Милев. С ВАР ще се занимават Георги Димитров и Иво Колев. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а Димитър Костов зорко ще следи за работата на реферите.