Черна гора и България играят при 0:0 в ключов сблъсък

...

НА ЖИВО: Черна гора 0:0 България, пропуск на Лукас Петков

Черна гора и България играят при 0:0 в основен конфликт от квалификациите за UEFA EURO 2024.

Двубоят от Група „ G “ на Градския стадион в Подгорица стартира с минута безмълвие в памет на жертвите от опустошителното земетресение в Мароко.

В началните минути домакините бяха по-активни и играта се водеше най-вече в нашата половина, само че до съществени рискове пред Иван Дюлгеров не се стигна. Първото слизане на " лъвовете " към вратата на черногорците в 5-ата минута приключи с центриране на Виктор Попов, което не затрудни някогашния пазач на Левски Милан Миятович.  Три минути по-късно Андрия Вукчевич центрира отляво, а Никола Кръстович надскочи Кристиан Димитров и стреля с глава. За наш шанс обаче ударът не беше прецизен и топката излезе в навън. Секунди по-късно Адам марушич надигра Виктор Попов на фланга, само че центрирането му по земя не откри никой от неговите съотборници.

Страхотен късмет изпусна България в 19-ата минута, откакто Кирил Десподов майсторски с пета изведе Лукас Петков зад защитата на противника. Той шутира без закъснение, само че ударът му избит от Миятович в корнер. В 24-ата минута пробив на Георги Русев бе спрян много грубо от Игор Вуячич, който справедливо получи първия жълт картон в мача. Секунди по-късно пък домакините направиха насилствена промяна - Никола Шипчич напусна контузен, а на негово място влезе Зарко Томашевич.

LIVE  |  ЧЕРНА ГОРА - БЪЛГАРИЯ 0:0