Челси на Антонио Конте спечели ФА Къп след триумф на

...

Челси пребори Манчестър Юнайтед и вдигна ФА Къп

Челси на Антонио Конте завоюва ФА Къп след успех на финала против Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо. Единственото попадение в срещата, играна на "Уембли ", падна в 22-ата минута, като голмайстор бе Еден Азар от дузпа.

Двубоят стартира по-добре за символичния хазаин Челси, който бе покрай попадение в 10-ата минута, когато Давид де Хеа избави превъзходен удар на Еден Азар.

В 22-ата минута "сините " получиха дузпа за нарушаване на Фил Джоунс против Азар, а белгиецът означи от наказателния удар, откривайки резултата - 1:0.

Пол Погба насочи прекрасен изстрел в 30-ата минута, само че той мина настрана от лявата греда на Куртоа.

Фил Джоунс бе покрай изравняването в тъкмо преди края на първото полувреме, само че шутът му с глава не откри задачата.

В 56-ата минута Маркъс Рашфорд получи прекрасен късмет на границата на наказателното поле, само че стреля едва и Куртоа се намеси без особени проблеми.

В 63-ата минута Фил Джоунс засече центриране от свободен удар и стреля, Куртоа мазета топката, а при добавката Санчес съумя да означи, само че бе в засада и попадението бе вярно анулирано.

Давид де Хеа избави своя тим от втори гол в 70-ата минута, когато Маркос Алонсо получи ужасно подаване в наказателното поле, от което не се възползва, написа "Блиц ".

В 83-ата минута Пол Погба стреля с глава след корнер, само че още веднъж не съумя да откри задачата.

До края Челси съумя да задържи преднината си, триумфирайки с ФА Къп за 8 път в историята си. Последният трофей от Купата на Англия за "сините " датира от 2012 година, когато те победиха на финала Ливърпул с 2:1.
Източник: fakti.bg