Челси и Тотнъм завършиха 0:0 мача си от 10-ия кръг

...

Тотнъм устиска точката срещу Челси и си върна лидерството

Челси и Тотнъм приключиха 0:0 мача си от 10-ия кръг на британската Висша лига.

И двата отбора влязоха в срещата на бързи обороти. В 9-ата минута гостите проведоха скоростна контраофанзива, в основата на която бе Стивън Бергвайн. Нидерландецът си освободи пространство и нанесе нелош удар, само че топката мина на косъм над напречната греда.
Снимка: БГНЕС  Тотнъм устиска точката против Челси и си върна водачеството
Две минути по-късно Тимо Вернер прати кълбото в мрежата на Юго Лорис, само че попадението бе анулирано поради засада.

След 15 минути игра пристигна и първият прецизен удар за " шпорите ". Ерик Дайър насочи мощен шут от границата на наказателното поле, само че Едуард Менди се отличи с ослепително избавяне.

След половин час игра Тотнъм получи правото да извършва свободен удар. Хари Кейн застана зад топката и насочи пряк изстрел, само че ударът му бе прекомерно неакуратен.
В оставащите минути на първата част темпото на конфликта спадна и двата отбора се прибраха при резултат 0:0 на почивката.

Второто полувреме започва с опция за " сините ". Тимо Вернер проби отбраната на Тотнъм, само че игра с ръка и съдията отсъди нарушаване. След към час игра " сините " профукаха поредна опция. Тимо Вернер центрира за Тами Ейбрахам, само че младокът не съумя да засече топката и тя прелетя около него.
Три минути по-късно пристигна нов късмет за разкриване на резултата. Хаким Зиеш си освободи пространство и съумя да засече центриране, само че ударът му бе извънредно разочароващ.

Десет минути преди края Мейсън Маунт получи страховит пас по земя и шутира към вратата на Лорис, само че стражът опази вратата си.
И двата отбора търсеха успеха до последно, само че нулите останаха на таблото и Челси и Тотнъм се прибраха с по точка от мача. Това значи, че " шпорите " още веднъж са първи в класирането с 21 точки, а Челси са на трето място с 19 пункта.
Източник: fakti.bg