Будва. България излъчи 14 европейски шампиони само за един ден

...

България излъчи 14 европейски шампиони само за един ден в Будва

Будва. България излъчи 14 европейски първенци единствено за един ден на шампионата по кикбокс за кадети, което се организира в Будва, Черна гора.

Тотален успех реализира 15 годишната Калина Бояджиева, която завоюва три европейски трофеи в един ден в леките стилове на татами.
Възпитаничката на столичния състезателен клуб „ Масару “ с треньор Иво Деспотов победи своите съпернички изрично в три разнообразни финала, които изигра през днешния ден.

Калина Бояджиева завоюва златни медали в следните стилове и възраст 13-15 години:
Европейска купа - жанр Пойнт файтинг, кат. +65 кг.
Европейска купа - ситл Лайт контакт, кат. +65 кг.
Европейска купа - жанр Киклайт контакт, кат. +65 кг.

Златната медалистка от през вчерашния ден Ивана Иванова през днешния ден завоюва втора купа в кат. до 46 кг. Този път в жанр Лайт контакт. На финала 15 годишната ни кикбоксьорка победи представителка на Украйна.

Двукратна европейска шампионка стана и Христина Андонова, която завоюва златните медали в кат. до 50 кг. в стиловете Лайт кантакт и Киклайт контакт.
Източник: focus-news.net