Брентфорд победи с 2:1 Уотфорд като гост, с което приближи

...

Брентфорд запрати Уотфорд към Чемпиъншъп със страшна сила

Брентфорд победи с 2:1 Уотфорд като посетител, с което приближи „ стършелите “ към Чемпиъншип. „ Пчеличките “ поведоха с гол на Кристиан Ньоргор в 15-ата минута. През втората част домакините поставиха големи старания, изравниха резултата посредством Еманюел Денис и пропуснаха златна опция да поведат.

Понтус Янсон обаче донесе цялостния комплект точки на гостите в 94-тата минута след следващата асистенция на Кристиан Ериксен. Така Уотфорд остана на цели шест точки от избавителната зона, като тимът има шест мача до края на сезона.

Още по-неприятното за "стършелите " е, че са изиграли два дуела повече от Евертън, който е тъкмо над чертата. Брентфорд пък за първи път в историята си реализира три следващи победи в Премиър лийг.

Бренфорд справедливо водеше на почивката след гол на Кристиан Ньоргой в 15-ата минута. Всичко стана след един дълго изпълнен тъч от Пинок, след който топката бе отклонена от Айер, а датчанинът, останал непокрит, стреля от близко.

След почивката Уотфорд заигра по-добре и в 55-ата минута „ стършелите “ изравниха. Денис засече на далечната греда центриране на Сар. Попадението в началото бе анулирано поради вдигнат байрак за засада, само че след намесата на ВАР стана ясно, че нигериецът е бил в чиста позиция и голът бе валидиран – 1:1.

В добавеното време първо Уотфорд пропусна страховит късмет да излезе напред. Удар на Кинг срещна гредата, а по-късно Лоуза някак пропусна добавката, стреляйки настрана. В 94-ата минута Брентфорд стигна до успеха, откакто Ериксен центрира от свободен удар, а Янсон засече с глава за крайното 1:2.

За Уотфорд това е десета поредна домакинска загуба във Висшата лига.