Брайтън прекъсна серия от девет поредни срещи без победа в

...

Брайтън с първа победа от 10 мача след триумф на Елънд Роуд

Брайтън прекъсна серия от девет следващи срещи без победа в Премиър лийг, откакто надигра с 1:0 на негостоприемния " Елънд Роуд ". Неал Мопое (17') осъществя единственото попадение, а отборът на, който се нрави по принцип с нападателния си футбол, през днешния ден сподели прекомерно малко в офанзива и закономерно позволи трето следващо проваляне във всички шампионати.

Домакините изиграха извънредно едва първо полувреме във връзка с офанзивните си дейности и се задоволиха само с преимущество във владеенето на топката. Брайтън взе задатък в 17-ата минута след доста добра отборна офанзива, която приключи с положително центриране на Макалистър към непокрития Мопе, който засече на далечната греда. Седем минути по-късно Брайтън можеше да удвои, само че след рикошет в Айлинг след центриране на Мопе топката срещна гредата.
Neal Maupay has scored more times against Leeds than any other opponent in his English league career – 4 goals in 5 appearances
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto)

През второто полувреме отборът на Марсело Биелса опита да наложи напън, само че Брайтън се защитаваше доста добре. Харисън и Робъртс не откриха вратата от положителни обстановки, а вторият стреля право в ръцете на Санчес в различен епизод. Лийдс обаче сътвори извънредно малко и позволи втора поредна загуба.

Премиър лийг 19 кръг, събота 16 януари  Лийдс Юнайтед 0:1краен резулат  Брайтън