Брайтън и Саутхамптън завършиха при резултат 2:2 в мача помежду

...

Магията на Уорд-Праус и ВАР лишиха Брайтън от победа срещу Саутхамптън

Брайтън и Саутхамптън приключиха при резултат 2:2 в мача между тях от 34-ия кръг на Премиър Лийг. “Чайките ” от Брайтън пропиляха задатък от два гола. Още във втората минута, след осъществяване на тъч и центриране по земя отляво на Марк Кукурея, отбраната и вратарят на “светците ” Фрейзър Форстър не реагираха по най-съобразителния метод и това разреши на Дани Уелбек да подложи крайник и да изпрати топката във вратата.
 Контузеният Валентино Ливраменто е изнесен на носилка от терена
В 37-мата минута бранителят на Саутхамптън Валентино Ливраменто получи тежка травма и бе изнесен от терена на носилка, като бе заменен от Ромен Перо.

В 44-тата минута безразсъден автогол си означи бранителят на Саутхамптън Мохамед Салису. Той се опита да пресече дълго подаване към неприятелски състезател, само че отклони топката в личната врата.