Ботев загуби от Левски с 1:3 на Колеж в мач

...

Първи гол на Ботев на Колежа, но слаба защита ги провали срещу Левски

Ботев загуби от Левски с 1:3 на Колеж в мач от втория кръг на Ефбет лигата, като всички попадения бяха маркирани през второто полувреме.
Прочетете още
Отборът на Канарчтата означи своя първи гол в формален мач след завръщането си на Колежа, само че поради пролуки в отбраната не съумя да завоюва дуела.

Старт на мача даде Едит Унджиян, която извърши акапелно химна на България.

Първият удар към врата на Левски беше сбъднат в 9 минута от Красиан Колев, не се оказа несполучлив и вратарят Пламен Андреев избави.

В 13-та минута последва втори удар към вратата на сините. Този път от Етоо опита да изненада вратаря на гостите, само че Андреев мазета с върха на пръстите в корнер.

Фаул в 16-та минута пред врата на Ботев, докара до корнер и първи опит за гол от страна на гостите.

Джеймс Етоо беше фаулиран в 17-та минута от Асен Митов, за което получи жълт картон.

В 20-та минута, Мартин Секулич беше повален, само че съдията не свири нарушаване.

23-та минута рисков удар за Левски от Рикардиньо.

В 30-та минута от мача Уме Емануел опита да означи, като беше самичък против вратаря, само че мрежата остана суха.

В 34-та минута Жереми Петрис от състава на Левски и Самуел Акере се спречкаха на терена, поради което и двамата получиха жълти картони.

Ивелин Попов получи опция да означи в 38 минута поради фаул, само че топката мина над вратата.

Съдията спря играта в 40-та минутата, тъй като Секуич беше повален и се наложи влизането на медицински екип.

В 46-та минута удар на  Секулич се оказа незадоволително мощен.

Първото полувреме приключи без маркиран гол и съвсем равностойно владеене на топката.

Първия гол в мача падна в 56-та минута, маркиран от Рикардиньо, след дузпа в интерес на Левски. Дузпата е след нарушаване на Роберто Пунчец.

Първата промяна в тима на Ботев беше осъществена в 60-та минута като Елвис Ману размени Реда Рабей на терена.

В 71-та минута в тима на Ботев бяха осъществени две смени. Джеймс Етоо беше сменен от Ннади, с изключение на него на терена влезе Степонавичус на мястото на Уме Емануел.

74-та втори гол за Левски сбъднат от Джавад Ел Джемили.

В 80-а минута падна и първия гол за Ботев. Гол занаятчия стана Мартин Секулич. Това беше и по този начин жадуваното първо попадение в противникова врата откакто Канарчетата се завърнаха стадион „ Христо Ботев “.

86 минута последва трети гол за гостите, сбъднат от Ел Джемили.

6 минути продължение след постоянното време дефинира Валентин Железов.

Мачът приключи с резултат 1:3 в интерес на гостуващия тийм.

В идващия кръг Ботев е посетител на Пирин.

Вижте стартовите сформира на двата тима.

Ботев:  Хидайет Ханкич, Джаспър Ван Хертъм, Роберто Пунчец, Самуел Акере, Николай Минков, Джеймс Етоо, Янис Карабельов, Уме Емануел, Реда Рабей, Красиан Колев, Мартин Секулич

Левски:  Пламен Андреев, Жереми Петрис, Кристиан Димитров, Хосе Кордоба, Марин Петков, Асен Митков, Ивелин Попов, Роналдо, Джауад Ел Джемили, Уелтон, Рикардиньо

Източник: trafficnews.bg