Ботев загуби гостуването си на Левски с 0:2 в среща

...

Ботев не успя да вземе нищо от “Герена“

Ботев загуби гостуването си на Левски с 0:2 в среща от 18-ия кръг в елита. Гьоко Зайков откри в 6-та минута, а Борислав Цонев в 80-та оформи крайния резултат.

Двубоят стартира извънредно за Ботев и отборът инкасира гол в 6-та минута. Радослав Цонев центрира от фаул, а Гьоко Зайков засече с глава и отри резултата.

В 8-та минута изстрел на Марин Петков мина над вратата.

В 15-та минута Петков можеше да удвои, само че Виктор Генев съумя да блокира удара му на към 6 метра от вратата на Аргилашки.

В 28-та минута неточност на Янсон можеше да коства скъпо на Ботев, само че ударът на Бари беше избавен от Аргилашки.

В 30-та минута Ботев стигна до най-чистото си състояние от началото на дуела, Неделев стреля от близо 25 метра, само че Михайлов съумя да избие.

В 48-та минута Ботев стигна до нова чиста опция, Кевин Янсон изведе великолепно самичък против Михайлов Па Конате, само че бранителят на пловдивчани стреля около вратата.

В 51-та минута Борислав Цонев стреля от фаул, само че над вратата.

В 62-та минута Здравко Димитров стреля, само че Аргилашки мазета в корнер.

В 66-та Аргилашки избави удар на Зайков.

В 77-та минута централният бранител на Ботев Виктор Генев се контузи и той беше сменен от Джеймс Етоо.

В 79-та минута удар на Марин Петков беше уловен от Аргилашки.

Секунди по-късно Борислав Цонев удвои преднината на гостите. Здравко Димитров подаде към Цонев, който с удар от наказателното поле направи 2:0.

Така Ботев продължава с неуверените изяви като посетител, като отборът има единствено една победа отвън Пловдив от началото на сезона.

Ботев е четвърти с 29 точки, а Левски е шести с 25 точки.

Следващата събота Ботев приема Царско село в последния си мач за тази година.

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев (Георги Александров 90 + 3 мин.), Андриан Краев, Марин Петков (Патрик Габриел Галчев 82 мин.), Борислав Цонев (Димитър Костадинов 89 мин.), Здравко Димитров (Асен Митков 89 мин.), Билал Бари

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон, Виктор Генев (Джеймс Етоо 70 мин.), Николай Минков (Антоан Бароан 72 мин.), Дилан Мертенс, Реда Рабей (Димитър Тонев 71 мин.), Па Конате, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос
Източник: trafficnews.bg