„Ботев“ /Враца/ загуби с 2:3 гостуването си на „Арда“ в

...

Аласан Н'Диайе закопа „Ботев“/Враца/ в Кърджали, замириса на Втора лига

„ Ботев “ /Враца/ загуби с 2:3 гостуването си на „ Арда “ в Кърджали в конфликт от 18-ия кръг на efbet Лига. Попаденията осъществиха Жуниньо (4), Пламен Крумов (29), Даниел Генов (74), Чавдар Ивайлов (82) и Спас Делев (85).
Двубоят започва чудесно за домакините. Още в четвъртата минута нападателят на "сините " Жуниньо се разписа в мрежата на Красимир Костов. Бразилецът се възползва от груба неточност на Аласан Н'Диайе, след което без проблем вкара следващия си гол в еfbet Лига.
В 27-ата минута Жуниньо пусна прекрасен пас към Спас Делев, който още веднъж потърси Жуниньо, само че този път Н'Диайе се оправи, избивайки топката.
Две минути по-късно футболистите на „ Арда “ стигнаха до втори гол. В негов създател се трансформира Пламен Крумов, който се разписа с глава.
В 35-ата минута Аласан Н'Диайе бе изпъден от игра, откакто получи втори жълт картон от основния арбитър.
Второто полувреме започва с нова добра опция за домакините. Спас Делев видя разкрилото се пространство и изненада със мощен удар, който мина на сантиметри от дясната греда на Костов.
В 74-ата минута гостите от Враца върнаха едно попадение. Домакините сбъркаха при организирането на офанзива, а това разреши на Даниел Генов и Педро Лагоа да създадат двойно подаване. Португалският футболист откри звездата на „ Ботев “, който с техничен удар записа името си измежду голмайсторите.
В 82-ата минута гостите изравниха резултата. Даниел Генов откри по земя Чавдар Ивайлов. Резервата доста майсторски с левия крайник прати кълбото в мрежата за 2:2.
Защитата на "зелените " обаче устоя едвам три минути, откакто Ивайлов изравни. Резервата Иван Тилев проби и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Спас Делев, който си настройки кълбото и наказа Красимир Костов за 3:2.
В последните секунди на конфликта Даниел Генов бе покрай втория си гол. Атакуващият футболист стреля от фаул, само че Иван Караджов се оправи с точния изстрел на крилото. Това бе и последната забавна обстановка в дуела.

„ Арда “ – „ Ботев “ 3:2

1:0 Жуниньо (4)
2:0 Крумов (29)
2:1 Генов (74)
2:2 Ивайлов (82)
3:2 Делев (85)

Стартови сформира:
„ Арда “: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Делев, 11. Георгиев, 13. Таравел, 17. Коконов, 20. Лозев, 27. Мартинов, 37. Жуниньо, 71. Крумов
Ст. треньор: Николай Киров

„ Ботев “ /Враца/: 33. Костов, 9. Генов, 6. Гаджев, 20. Бабунски, 77. Николов, 10. Атанасов, 16. Генчев, 23. Златински, 24. Н'Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев