„Ботев“ (Враца) победи с 1:0 „Спартак“ (Варна) в сблъсък от

...

Ботев /Враца/ успя да подчини с 1:0 слабаците от Спартак /Варна/ /снимки/

„ Ботев “ (Враца) победи с 1:0 „ Спартак “ (Варна) в конфликт от шестия кръг на efbet Лига. Попадението осъществя Браян Переа (17).
Домакините започнаха дуела в по-добро движение. В 4-ата минута Браян Переа насочи удар, който беше блокиран. Топката попадна в Диего Фераресо. Той стреля доста мощно от далечна отдалеченост, само че Иван Дичевски мазета в корнер.
Логичното се случи в 17-ата минута, когато "зелените " откриха резултата. Генади Луго направи дузпа против Диего Фераресо, който го изпревари, а по-късно бранителят наруши разпоредбите. Главният арбитър Георги Кабаков уточни бялата точка, а зад топката застана Браян Переа, който без проблеми заби следващия си гол в шампионата.
Три минути по-късно Мирослав Маринов бе доста покрай гол. Младият футболист шутира от придвижване, само че кълбото се заби в гредата и не попадна в мрежата на гостите за повторно.
В 27-ата минута Проспър Менди проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Божидар Васев се измъкна и насочи отличен удар с глава, който обаче попадна в гредата.
Втората част започва с голова опция за гостите от Варна. Никола Борисов засече с глава центриране от корнер, само че Красимир Костов се намеси.
В 58-ата минута Да Силва центрира в наказателното поле, където Браян Мендоса стреля с глава, само че топката се отби в горната греда. Две минути по-късно Иван Дичевски отрази мощен изстрел на Да Силва.
В 74-ата минута Никола Борисов още веднъж бе най-съобразителен в наказателното поле. Бранителят насочи рисков удар с глава, само че кълбото не попадна в задачата.
В 78-ата минута Браян Переа пропусна да реши всичко. Нападателя се озова на добра позиция, само че изстрелът му мина над вратата. Три минути преди края на постоянното време още веднъж той пропусна още един златен късмет да вкара своя втори гол в мача. Това бе и последната забавна обстановка на стадион "Христо Ботев ".
В идващия кръг врачани гостуват на „ Славия “, а "соколите " одобряват „ Арда “ (Кърджали).

„ Ботев “ /Враца/ – „ Спартак “ /Варна/ 1:0
1:0 Браян Переа (17-дузпа)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов, 21. Жан Пиер, 19. Браян Переа

„ Спартак “ (Варна): 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 90. Мартин Тошев

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Христо Ботев ", Враца
Източник: bulnews.bg