Ботев“ (Пловдив) разби Ботев“ (Враца) с изразителното 6:0 до момента

...

Бойкот или некадърност! „Ботев“/Враца/ унизен с 6 гола от „Ботев“ в Пловдив /снимки/

„ Ботев “ (Пловдив) разруши „ Ботев “ (Враца) с изразителното 6:0 досега в среща от 17-ия кръг на efbet Лига.
Виктор Генев (12) беше прецизен за домакините във втори челен мач, а Елвис Ману (18) удвои малко по-късно. Отново Ману (57) означи втори гол в мача и повиши. Автогол на Луиз Фелипе (59) отхвърли врачани. Елвис Ману оформи своя хеттрик в 68-ата минута след солова акция. Антоан Бароан (83) също означи дежурния си гол за този сезон с техничен шут по земята. В 88-ата минута Николай Минков получи два жълти и респективно червен картон в границите на няколко секунди.
В последните три срещи сред двата отбора “канарчетата ” записват 1 победа, 1 тъждество и 1 загуба. От общо изиграни 64 мача между тях, “жълто-черните ” са с 27 победи в актива си, 14 равенства и 23 загуби против “зелените ”.
В 3-ата минута след благополучен рикошет топката доближи до Елвис Ману. Той стреля от придвижване, до ударът му мина настрана от вратата. Три минути по-късно Рой Херман настройки топката на левия си крайник в наказателното поле и стреля, само че право в ръцете на стажа Красимир Костов.
В 10-ата минута Херман беше открит то Емануел Току на десния фланг. Последва центриране от израелския бранител, което откри Мохамед Брахими на втора греда. Там нападателят засече с крайник от въздуха, само че топката излезе в навън.
В 12-ата минута „ Ботев “ поведе в резултата с гол с глава. Защитникът беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране на Рой Херман и се регистрира с второ попадение във втори следващ мач.
Врачанският отбор отговори с удар, който по никакъв метод не затрудни Ханкич. Така се стигна до 18-ата минута, в която пас в дълбочина на Брахими откри Елвис Ману на линията на отбраната. Нападателят със залъгващо придвижване се оправи със бранител и прати топката в мрежата.
Веднага след попадението Красимир Костов отрази мощен шут на Дилан Мертенс. В 26-ата минута Костов предотврати сигурен гол и се регистрира с прелестно избавяне с една ръка след удар на Току, ориентиран тъкмо под гредата.
В 28-ата минута Костов внимаваше при нов удар на Дилан Мертенс. Последва замяна на неточни удари. Първо Диеаго Фераресо прати топката на отсрещното помощно игрище, а по-късно Брахими стреля високо над вратата В 40-ата минута Дилан Мертенс потърси далечния ъгъл на вратата, само че и той заложи повече на силата, в сравнение с точността.
В 43-ата минута „ Ботев “ (Враца) бе покрай понижаване на резултата след подъл удар на Чавдар Ивайлов, при който Ханкич беше заставен да парира в корнер.
Второто полувреме стартира с отдалечен шут на Жан Пиер Да Силва, който попадна право в ръцете на Ханкич. В ответната офанзива Емануел Току изскочи зад тила на отбраната на гостите и прати топката на трети път във вратата на Красимир Костов. Попадението незабавно бе анулирано поради засада, а ВАР удостовери обстановката след преразглеждане.
В 51-вата минута втори гол на „ Ботев “ не бе зачетен. Дилан Мертенс лиши топката от Йохан Валбуена, след което напредна и подаде към изцяло свободния вляво Елвис Ману. Той на празна врата се разписа за повторно в срещата, само че незабавно по-късно основният арбитър даде сигнал за нарушаване против Валбуена, което изнерви публиката в Коматево.
В 55-ата минута Брахими избра на шутира, вместо да подаде. Той беше открит в наказателното поле, само че ъгълът му не бе огромен, а вратарят Красимир Костов беше пласиран доста добре. Секунди по-късно изстрел на Емануел Току малко преди дъгата прелетя над горната греда.
В 57-ата минута пловдивчани направиха резултата типичен. Мохамед Брахими се завъртя добре и просто пусна топката в предни позиции, където трима футболисти на " канарчетата " бяха останали в състояние на засада. Това обърка отбраната на гостите и разреши на Дилан Мертенс от втора позиция да нападна топката. Последва техничен пас на халфа в кулоар към Ману, който пък отклони към вратата на Костов за 3:0.
Радостта на бултрасите не бе завършила и техните любимци стигнаха до четвърти гол. Брахими опита центриране по земя към втора греда, където Ману се бе позиционирал добре. Луиз Фелипе опита да пресече подаването, само че вместо това прати топката в личната си врата.
В 66-ата минута Току беше оставен да шутира необезпокоявано и Костов трябваше да плонжира, с цел да отрази мощния удар. Той обаче капитулира за пети път в този дуел две минути по-късно. Елвис Ману се разноски сред бранителите на гостите и с добре ориентиран удар оформи своя хеттрик
„ Ботев “ не спря дотук и стигна до шести гол. Дежурното си попадение за " канарчетата " през този сезон означи Антоан Бароан. Той беше открит от Па Конате с подаване по земя, а нападателят от придвижване обърна ъгъла и промуши топката сред врачанската отбрана.
В 88-ата минута Николай Минков получи два жълти и респективно червен картон в границите на няколко секунди. Първият му жълт картон бе поради това, че Минков влезе на терена без позволение след оказана здравна помощ. Вторият жълт картон пък беше вдигнат поради това, че футболистът потърси пояснение от съдията.

„ Ботев “ (Пловдив) – „ Ботев “ (Враца) 6:0

1:0 Виктор Генев (12)
2:0 Елвис Ману (18)
3:0 Елвис Ману (57)
4:0 Луиз Фелипе (59 авт)
5:0 Елвис Ману (68)
6:0 Антоан Бароан (83)

Стартови сформира:
„ Ботев (Пд): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец;

„ Ботев (Вр): 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер Да Силва, 4. Луиз Фелипе, 88. Йохан Валбуена, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 17. Чавдар Ивайлов, 91. Венцислав Христов;