Ботев Пловдив победи в гостуването си в Благоевград с 1:0.

...

Гол на Неделев осигури победата на Ботев в Благоевград

Ботев Пловдив победи в гостуването си в Благоевград с 1:0. Първият прецизен изстрел в мача бедело на Станислав Манолев още в 3-ата минута. Първото чисто състояние в мача пристигна малко след 10 минути игра, когато след положително центриране отляво Ето`О от близко не можа да откри вратата от воле. Тодор Неделев откри в 21-ата минута с изстрел от близко, откакто секунди преди този момент при бърза контра на " канарчетата " Антоан Бароан не съумя да означи от няколко метра, останал очи в очи с Хенгелман. Две минути по-късно два следващи изстрела на играчи на " орлетата " не откриха вратата на Аргилашки. Още един късмет за Пирин, след центиране отляво на Брахими по земя, Преслав Йорданов от няколко метра не откри очертанията на вратата. Няколко минути по-късно рисков изстрел на Антоан Барон от 20-25 метра затрудни неимоверно Хенгелман, само че нидерландецът отрази в ъглов удар. Пет минути преди почивката Красимир Станоев пропусна дузпа след нарушаване против Антон Карачанаков. Аргилашки отрази удара на отбранителния халф. В последната минута на първото полувреме изстрел на един от най-активните в състава на Ботев - Джеймс Ето`О мина настрана от вратата на благоевградчани. Само няколко секунди след началото на втората част Бароан изведе Маркиньос самичък против вратаря, само че ударът на бразилеца с десния крайник бе тъкмо в центъра на вратата и не затрудни стража на домакините.Две минути по-късно още една рискова обстановка с присъединяване Маркиньос, който бе открит в наказателното поле, само че бързо бе затворен от бранителите на благоевградчани. Пореден пропуск на Антоан Бароан, който от близко нацели тялото на Хенгелман с левия си крайник. Около 10 минути по-късно Антон Карачанаков стреля от директен свободен удар и провокира интервенция на Аргилашки. 10 минути преди края Маркиньос се регистрира с следващ пропуск откакто от 5-6 метра не съумя да откри вратата на Пирин.
Източник: dnesplus.bg