Бохум победи Унион Берлин с 2:1 в мач от 11-ия

...

Последният в Бундеслигата надигра лидера в класирането

Бохум победи Унион Берлин с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Филип Хофман и Герит Холтман се разписаха за спечелилите. Милош Пантович пропусна дузпа, преди да понижи пасива на водачите в подреждането.

Филип Хофман даде задатък на домакините на стадион " Воновия Рурщадион ". Нападателят засече с глава центриране от ъглов удар на Филип Фьорстер.

След почивката Джорди Осей-Туту имаше добра опция да повиши преднината на отбора си, само че стреля в напречната греда.

В 71-ата минута Кристофър Антуи-Аджей изведе Герит Холтман самичък против противниковия вратар. Резервата стреля от придвижване за 2:0.

Гостите получиха дузпа след намесата на ВАР, само че Милош Пантович пропусна против някогашния си клуб, откакто изстрелът му бе избавен от Мануел Риман. Нападателят се реваншира за пропуща от бялата точка и означи почетно попадение в добавеното време.

Унион Берлин остава на върха в класирането с актив от 23 точки, с една повече от първенеца Байерн Мюнхен. Бохум се изкачи до предпоследната 17-а позиция със 7 пункта.