Блестящата форма на Бенфика намери потвърждение в поредната убедителна победа

...

Бенфика помете пореден съперник

Блестящата форма на Бенфика откри удостоверение в следващата безапелационна победа на отбора. Снощи " лисабонските орли " разгромиха с 4:0 Шавеш и още веднъж се приближиха на точка от водача в Примейра лига Порто. Само в последните си 5 мача в шампионата, футболистите на Бенфика са вкарали изумителните 26 гола.

Гостите играха разкрепостено в началните минути, само че първата им по-сериозна неточност беше осъдена от Рафа Силва. Младокът Жоао Феликс повиши на 2:0 в 37-ата минута с мощен шут, а другите попадения бяха дело на Харис Сеферович и Жонас Гонсалвеш.  Спортинг (Лисабон) направи доста пропуски при визитата си на Маритимо и стигна единствено до нулево тъждество. " Зелено-белите " записаха втори разочароващ резултат след отпадането от Виляреал в Лига Европа.

В класирането отпред е Порто с 57 точки, пред Бенфика с 56 и Брага с 49. Спортинг е на 4-о място с 46 точки.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Примейра лига 23 кръг, понеделник 25 февруари  Бенфика 4:0краен резулат  Шавеш