Благодарение на изключително представяне в третата четвърт и отбелязани 51

...

Далас се разправи с Лейкърс в рамките на една четвърт, стратегията срещу Дончич не проработи

Благодарение на извънредно показване в третата четвърт и маркирани 51 точки в нея, тимът на Далас Маверикс не остави шансове на Лос Анджелис Лейкърс и го победи със 124:115 (21:28, 22:26, 51:21, 30:40) във втория мач от специфичната Коледна стратегия на постоянния сезон в НБА. Така отборът на Джейсън Кид записа третата си поредна победа и застана еднолично на шестото място в класирането на Запад с баланс от 18-16, до момента в който " езерняците " позволиха четвърта поредна загуба и се намират на 13-ата позиция в таблицата с актив от 13-20.

Преди началото на дуела бе открита статуята на легендата на Далас Дирк Новицки пред залата на отбора - " Американ Еърлайнс Сентър ". Отборът на Джейсън Кид обаче не стартира дуела по никакъв начин празнично, защото баскетболистите на Лейкърс дублираха Лука Дончич във всяка офанзива и не му оставяха никакви свободни пространства. Водени от ЛеБрон Джеймс " езерняците " доближиха до задатък от 14 точки при 9:23 първоначално, като калифорнийци резервираха съвсем цялата си преднина до края на първото полувреме, което завърши при 43:54 в интерес на отбора на Дарвин Хам.

През второто полувреме обаче играта на Маверикс претърпя същински подем. Домакините означиха 18 от 25-те си стрелби от игра в третата четвърт, в това число 9/13 от тройката, като записаха 13 асистенции против единствено 1 неточност в нахлуване. По този метод Маверикс осъществиха рекордните в историята си на Коледа 51 точки в една част и излязоха напред с 19 точки задатък преди старта на последната четвърт, която се трансформира в просто условност.

Въпреки че бе защитаван зорко през целия мач, Лука Дончич осъществя 32 точки, към които добави 9 битки и 9 асистенции. Крисчън Ууд приключи с 30 точки, 8 битки и 7 асистенции, Тим Хардауей вкара 23 от 26-те си точки през второто полувреме, а Реджи Бълок също се разсъни след почивката и финишира с 14 точки.

ЛеБрон Джеймс бе над всички за Лейкърс с 38 точки, 6 битки и 5 асистенции. Ръсел Уестбрук способства със 17 точки и 5 овладени топки, а Остин Рийвс вкара 16 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages