Бившият защитник на Славия Андреа Христов изигра първия си цял

...

Андреа Христов с първи мач като титуляр в Серия Б

Бившият бранител на Славия Андреа Христов изигра първия си цялостен мач в Серия " Б ". Българинът, който досега имаше единствено 13 минути с екипа на Козенца във второто равнище на италианския футбол, беше титуляр при снощното тъждество против Пескара 1:1.

Христов и съотборниците му могат да съжаляват за пропуснатата победа. Те сътвориха по-чистите положения в дуела, а реферът не отсъди дузпа в тяхна изгода преди почивката за игра с ръка на Андрю Гравийон.  Козенца въпреки всичко поведе в 54-ата минута. Точен беше Дженаро Тутино след непростима неточност на вратаря на Пескара Винченцо Фиорило. Малко по-късно Дженаро Сконямилио изравни с глава.

Точката е значима за Козенца след двете загуби от Фоджа и Бреша. Тимът е 11-и в класирането, а Пескара е на 4-о място и е измежду тимовете с искания за промоция в Серия " А ".