Берое“ победи Царско село“ като гост с 1:2 в мач

...

Берое стартира полусезона с победа

„ Берое “ победи „ Царско село “ като посетител с 1:2 в мач от 20 кръг на шампионата, който бе първи за пролетния дял и още един дебют за Петър Хубчев, отпред на „ зелено-белите “.

Домакините откриха резултата в 7. минута посредством Седрик Каломбо, а Джонатан изравни в 56. минута. Осем минути преди края Фал означи и направи обрата цялостен – 1:2.

СЪСТАВ

Петър Хубчев включи в стартовия състав едно от новите попълнения – Бен Юсеф, а от групата липсваха осъдените Кийлън Лебон и Стив Фуртадо.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Първата сериозна заплаха пристигна в 5. минута, когато Камара бе изведен от Тунгара зад тила на защитата. Играчът на „ Берое “ преодоля стража и насочи топката към опразнената врата, само че Кавдански съумя да почисти пред голлинията.

В ответната офанзива домакините откриха резултата посредством Каломбо, който съумя да прати кълбото в мрежата след удар със задна ножица – 1:0.

В 9. минута Петрис центрира от фаул, а Крумов насочи удар с глава. Ганев обаче съумя да улови.

Четири минути по-късно Каса проби и стреля в далечния ъгъл от границата на наказателното поле, само че Ганев избави.

Митев центрира в наказателното поле в 15. минута, а Камара засече от въздуха. Ударът му обаче мина над вратата.

Шест минути по-късно Генов бе изведен от Джонатан на стрелкова позиция и шутира в придвижване, само че топката мина на сантиметри от гредата.

„ Берое “ пое самодейността и натисна противника, като на няколко пъти сантиметри не доближиха за извеждащи подавания в предни позиции.

В 30. минута Камара изведе Джоната, който навлезе в пеналта на скорост и стреля в даления ъгъл, само че топката мина около вратата.

Четири минути по-късно Мечев центрира от корнер, а Бен Юсеф засече с глава, само че топката мина над вратата.

В 43. минута Камара овладя след корнер и даде за Серкан, който стреля от границата на пеналта, само че Дерменджиев улови.

Минута по-късно Фал получи в наказателното поле и върна леко обратно за Генов, който стреля, само че около вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

„ Берое “ продължи да владее самодейността и при започване на втората част и атакуваше съперника.

В 53. минута Фал съумя да се осовбоди и напредне, след което даде за Генов, който стреля в придвижване, само че топката излезе в корнер след рикошет.

„ Берое “ съумя да изравни в 56. минута. Митев получи от Генов на фланга и центрира в наказателното поле, където Джонатан съумя да засече и прати топката в мрежата за 1:1.

В 66. минута Кавдански засече с глава центриране от фаул, само че бе прекомерно неакуратен.

Три минути по-късно бърза офанзива за „ Берое “ мина през Стефанов, който откри Фал, а той продължи за Тунгара. Малиецът навлезе и стреля от дребен ъгъл, само че вратарят улови.

В 83. минута Камара изведе Фал в наказателното поле и нападателят прати топката в мрежата, само че реферът подвигна своя фалг за засада. След интервенция на ВАР обаче голът бе приет и „ Берое “ поведе с 2:1.

Две минути преди края Тунгара извърши директен свободен удар, само че топката мина над вратата.

Минута по-късно Христов опитва удар от границата, само че топката мина над вратата.

Серкан Юсеин получи пред наказателното поле в последната минута и стреля, само че вратарят избави.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

В идващия мач „ Берое “ приема „ Ботев “ (Пловдив, а срещата е планувана за 26 февруари от 12:30 ч.
Източник: novinata.bg