Берое победи категорично ЦСКА 1948 с 4:0 в контрола играна

...

Берое разгроми ЦСКА 1948 в Стара Загора

Берое победи изрично ЦСКА 1948 с 4:0 в контрола играна Стара Загора. През първата част "заралии " поведоха с бързи попадения на Гаюс Макута и Ибрахима Конте. Сценарият се повтори и през второто полувреме, когато двамата още веднъж бяха точни.

Домакините стартираха по-агресивно срещата и пробваха незабавно да застрашат вратата на "червените ". Постепенно ЦСКА 1948 съумя да преодолее първичния напън и двата тима редуаваха офанзиви. Правеше усещане директният жанр, който използваха отборите. Не се бавеше време за постепенни офанзиви и бързо се преминаваше от отбрана в нахлуване.

В 8-ата минута след недоразумение в защитата на гостите топката попадна в Иван Минчев. Атакуващият халф реши непосредствено да стреля, само че ударът му мина около десния непряк дирек на Даниел Наумов.

Две по-късно Иван Минчев изведе зад тила на защитата Ибрахима Конте, само че нападателят не съумя да доближи до топката и Даниел Наумов улови.

В 14-ата минута пред Берое се откри нова отлична опция. В наказателното поле Гаюс Макута стреля, само че топката още веднъж не попадна в мрежата на ЦСКА 1948.

Четири по-късно натискът на домакините даде резултат. Иван Минчев изведе чудесно Гаюс Макута в наказателното поле. Крилото овладя и невъзмутимо прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

В 20-ата минута "заралии " удвоиха преднината си. Ибрахима Конте проби отляво, смени посоката и навлезе във вътрешността, след което насочи компактен удар, който попадна в долния десен ъгъл на Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 опита да отговори на двете бързи попадения, само че защитата на Берое действаше със самочувствие и съумя да се оправи с нападенията на "червените ". Домакините запонаха да работят по-спокойни и заложиха на продължителни набези.

В 26-ата минута Ангел Бастунов стреля с глава, само че Генадий Ганев без проблеми улови.

Четири по-късно пристигна и най-чистото състояние пред вратата на "заралии ". Ивайло Климентов насочи топовен изстрел от отдалеченост, при което Генадий Ганев парира удара, само че топката попадна в непокрития Даниел Младенов, който от близко стреля в тялото на стража на "зелените " и топката излезе в ъглов удар. От последвалият корнер Димитър Пиргов насочи удар с глава, само че стражът на домакините улови уверено.

След паузата за ободряване, Берое още веднъж пое диригентската палка на терена и "заралии " още веднъж заложиха на построяването на постепенни офанзиви. Домакините опитваха да трансформират посоката на офанзивите си, като в предни позиции доста дейни бяха Гаюс Макута, Ибрахима Конте и Алюин Фал.

В 39-ата минута Ангел Бастунов напористо навлезе в наказателното поле, след което подаде удпоредно на голлинията към Васил Шопов, който опита технично с пета да откри Даниел Младенов, само че пасът му бе доста слаби и заплахата бе предотвратена.

До края на първото полувреме липсваха головите положения пред двете порти и Берое се отдръпна на почивката с два гола задатък.

На почивката двамата треньори направиха по няколко корекции на съставите си, като за ЦСКА 1948 всекидневен дебют направиха Серкан Юсеин и Георги Русев.

Втората част стартира в по-бавно движение и двата тима опитваха с постепенни офанзиви да преодолеят противниковата отбрана.

В 50-ата минута Иван Минчев позволи груба неточност и върна неразчетено топката обратно, Денислав Александров се възползва от това и напредна, само че тъкмо, когато нанасяше удар Георги Ангелов уверено блокира изстрела.

Минута по-късно Георги Русев опита с хубав удар да осъществя, само че кълбото не откри задачата.

Малко по-късно последва нова добра офанзива за ЦСКА 1948. Денислав Александров проби в наказателното поле и подаде към Галин Иванов, само че крилото от близко не съумя да прати топката в мрежата на домакините.

Натискът на гостите продължи и в 55-ата минута след центриране от ъглов удар Венцислав Василев нанесе изстрел с глава, само че топката още веднъж прелетя над вратата.

Въпреки по-напористата игра на "червените " при започване на второто полувреме, Берое още веднъж пое контрола на топката.

В 57-ата минута Берое осъществя трето попадение във вратата на гостите. "Червените " позволиха неточност в средата на терена, където Иван Минчев изведе Гаюс Макута самичък против вратаря на ЦСКА 1948, крилото напредна и невъзмутимо осъществя в долния ляв ъгъл.

В 63-ата минута последва нова неточност при изнасянето на топката от страна на гостите. Алиун Фал се възползва от това и навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Симеон Петров и последва дузпа за домакините. Ибрахима Конте застана зад топката и с изстрел в горния ляв ъгъл направи преднината на "заралии " на четири гола.

Шест по-късно Галин Иванов центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Димитър Пиргов стреля с глава, само че над вратата на Християн Василев.

В 74-ата минута Серкан Юсеин изведе зад тила на отбраната Георги Русев, вратарят на "зелените " излезе, с цел да пресече топката, само че не отигра добре с глава. Крилото на "червените " овладя, само че не съумя да нанесе удар към вратата и резултатът остана неизменен.

Две по-късно Галин Иванов проби през центъра и от дъгата на наказателното поле насочи изстрел, само че Християн Василев се намеси уверено, спасявайки с една ръка.

В 79-ата минута Георги Русев центрира остро в наказателното поле, където стражът на Берое се размина с топката, само че Денислав Александров не очакваше този подарък и не съумя да нанесе прецизен изстрел по посока вратата на "заралии ".

Пет минути преди края на дуела Серкан Юсеин опита с отдалечен изстрел да преодолее Християн Василев, само че младият пазач улови без проблеми. В заключителните секунди на дуела Галин Иванов изведе Марио Топузов на отлична позиция, само че халфът стреля в тялото на вратаря на "зелените ". Веднага по-късно Берое можеше да стигне до ново попадение, само че изстрел на Гаюс Макута бе отразен и топката излезе в ъглов удар.

Това ще е втора инспекция за заралии. Преди дни те приключиха при тъждество 0:0 против Етър. От своя страна „ алените “ ще изиграят шестата си контрола от подготовката. В тях възпитаниците на Красимир Балъков записаха три победи (Монтана 1:0, Струмска Слава 5:0 и Етър 1:0) и две равенства (Кариана 1:1 и Пирин Благоевград 1:1).

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 4:0

1:0 Макута 18'