Белгия спечели драматична победа със 72:67 (10:20, 24:12, 19:19, 19:16)

...

Белгия спечели драматична победа срещу Словения на Евробаскет, Русия взе другата квота за четвъртфиналите

Белгия завоюва трагична победа със 72:67 (10:20, 24:12, 19:19, 19:16) против Словения и се класира на четвъртфиналите на европейското състезание по баскетбол за дами, а Русия взе последната квота след триумф с 63:54 (17:17, 12:16, 18:12, 16:9) против Италия в другия плейофен мач.

Белгийките и словенките си размениха по една част до полувремето в Белград и приключиха третата с тъждество 19:19, а последната четвъртина стартира при резултат 53:51. Словенките вкараха първите пет точки за последната част и поведоха в резултата, като двата тима си размениха на няколко пъти водачеството до последната минута. Тя стартира при резултат 65:63 в интерес на Словения, само че Джули Алеманд означи тройка и Ким Местдаг я поддържа с две точни стрелби от нарушаване, а белгийките повече не изгубиха преднината си в плейофа.

Ема Месеман означи 18 точки и завоюва девет битки за Белгия, а Алеманд беше най-резултатна с 25 пункта. По 15 за словенките вкараха Ника Барич, Шанте Евънс и Тея Облак - по-голямата сестра на вратаря на футболния Атлетико Мадрид - Ян Облак.

Рускините пък преодоляха слаба втора четвъртина с 34 точки против 21 през второто полувреме против италианките. Сесилия Зандалазини беше най-резултатна с 24 точки за "сините ", а за рускините Мария Вадеева приключи с 19 точки и девет битки.