Белгия победи категорично Тунис с 5:2 в двубой от Група

...

Белгия отнесе Тунис и поглежда към 1/8-финалите на Мондиала

Хари Кейн избави достойнството на Англия против Тунис  Белгия си взе своето против Панама
Белгия победи изрично Тунис с 5:2 в дуел от Група G на международното състезание, игран на стадион " Спартак " и на процедура си обезпечи присъединяване в 1/8-финалите на конкуренцията.

Мачът бе изпълнен с доста положения, а " алените дяволи " взеха решение всичко още през първото полувреме, след което към този момент водеха с 3:1. Еден Азар бе дал задатък на Белгия в 6-та минута от дузпа, а Ромелу Лукаку вкара два гола до края на полувремето - в 16-та и в 45-та минута.

Дилан Брон бе понижил за Тунис в 18-та, а Азар с втория си гол в 51-та минута направи задатъка на белгийците още по-сериозен, а след куп пропуски Мичи Батшуай най-сетне съумя да се разпише в 90-та минута. В добавеното време Уахби Хазри вкара втори гол за Тунис.

Белгия към този момент има 6 точки от два дуела, като е с 3 повече от втория Англия и шест повече от последните два отбора - Панама и Тунис. Отпадане на " алените дяволи " въпреки всичко е допустимо, в случай че те изгубят последната си среща против Англия, а Панама победи със сериозна разлика поредно " Трите лъва " и Тунис.

Иначе международното състезание в Русия влезе вечно в историята с нов връх – 27 поредни срещи без нулево тъждество.

Източник: offnews.bg