Байерн Мюнхен губи за трети път за осем дни, докато

...

Хари Кейн вкарва, но Байерн Мюнхен губи отново с Томас Тухел на ръба на уволнението

Байерн Мюнхен губи за трети път за осем дни, до момента в който Бохум нанася нов удар на тяхната провалена акция.

Поражение за баварците значи, че в този момент изостават с осем точки от темпото в Бундеслигата, като непобеденият Байер Леверкузен се стреми към купата. Байерн видя, че техните противници откриха разлика в събота, само че се очакваше да изпреварят Бохум и да понижат недостига по точки.

Джамал Мусиала откри резултата за Байерн в границите на 15 минути, само че по-късно нещата потеглиха от неприятно към по-лошо. Бохум обърна мача с главата надолу и поведе с 2-1 до почивката с изгонването на Дайот Упамаекано в последните 10 минути, до момента в който първенците преследваха играта.

След това домакините осъществиха дузпа посредством Кевин Стогер да ги поставите с 3-1 напред. Въпреки че беше с човек по-малко, Хари Кейн съумя да върне гол за Байерн, давайки вяра за късно завръщане, само че те не можаха да намерят решаващия трети гол, който би избавил точка.

Поражението на Vonovia Ruhrstadion следва...