Байер Леверкузен направи още крачка към историческа титла в Бундеслигата.

...

Леверкузен направи още една крачка към титлата

Байер Леверкузен направи още крачка към историческа купа в Бундеслигата. Тимът на Шаби Алонс победи Волфсбург с 2:0 в 25-я кръг. Така разликата на върха пред още веднъж стана 10 точки – 67 против 57. До края остават 9 кръга.

Леверкузен вкара по един гол в двете полувремена. В 37-та минута Алехандро Грималдо откри Нейсън Тела в наказателното поле и той се разписа с глава за 1:0. Четири минути преди края Флориан Виртц оформи крайния резултат. Той получи подаване от Есекил Паласионс и вкара до лявата греда за крайното 2:0.

Това е 25-и следващ мач без загуба за Байер в Бундеслигата този сезон. И общо 38 във всички шампионати.

Домакините бяха оптимално улеснени от обстоятелството, че вълците играха час с човек по-малко. за втори жълт картон. Поражението остави Волфсбург на 13-о място със седем точки над изпадащите.
Източник: flashnews.bg