Баскетболният шампион на България Лукойл Академик се класира за третия

...

Лукойл Академик разби Бенфика и продължава напред в Шампионската лига

Баскетболният първенец на България Лукойл Академик се класира за третия кръг от квалификациите в Шампионската лига след нова победа над Бенфика. След триумфа в Лисабон от преди два дни, през днешния ден „ студентите “ още веднъж се оправиха със своя противник, надделявайки с 87:71 в столичната зала „ Универсиада “, съобщи кореспондент на БГНЕС.

Играчите на Шарон Друкер поеха самодейността през цялото време и още до края на първата четвърт към този момент имаха двуцифрен задатък – 27:12. Лукойл продължи да диктува събитията на паркета и закономерно след първото полувреме резултатът бе 45:27 в тяхна изгода.

След почивката гостите от Португалия пробваха да понижат изоставането си, само че без сериозен триумф. В последна сметка „ студентите “ доиграха умерено срещата, която приключи при 87:71 в тяхна изгода.

Най-резултатен за отбора от Правец бе гардът Антъни Рафа, който приключи със 17 точки, към които добави 6 асистенции и 3 битки. По 14 пункта пък прибавиха Христо Николов и Далтън Пепър. За Бенфика 14 точки вкара Антуан Робинсън.

В идната фаза от пресявките родният първенец ще се изправи против литовския Ювентус Утена. В първия дуел, който ще е на 29 септември, хазаин ще е Лукойл, а реваншът е на 2 октомври в Литва. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg