Барселона си осигури необезпокаявано място на осминафиналите в турнира за

...

Резервите на Барса разнищиха Мурсия

Барселона си обезпечи необезпокаявано място на осминафиналите в шампионата за Купата на Краля. На “Камп Ноу” каталунците, най-вече с запасите, се постановиха с 1:0 над Мурсия в реванша, откакто в първия мач записаха безапелационна победа с 3:0 като посетители.

Така след общ резултат 5:0 възпитаниците на Ернесто Валверде не престават похода си към рекордния 30-и трофей. Резултатът бе открит още в 15-ата минута от Пако Алкасер, а в 56-ата минута Жерар Пике удвои.

Алкасер се разписа рано-рано в дуела. В 15-ата минута Жерар Деулофеу откри чудесно Алеиш Видал, който отклони към 24-годишния футболист. Алкасер от своя страна само подложи главата си и топката откри мрежата на противника.

В 55-ата минута Деулофеу за малко да удвои, само че нацели гредата. 23-годишният нападател получи от Карлос Аленя на границата на наказателното поле, след което се обърна превъзходно, напредна и насочи шут, само че ударът му срещна гредата.

Минута по-късно обаче Жерар Пике довърши започнатото. Алеиш Видал проби отдясно и пусна паралелен пас към централния бранител, който единствено подложи крайници си, мушвайки топката във вратата на противника.

В 60-ата минута Видал оформи класическото 3:0. Семедо нахлу отдясно и центрира към разкрилия се Видал, който съумя да засече с глава, пращайки топката в левия ъгъл.

Натискът на каталунците продължи и 74-ата минута предстоящо падна четвърто попадение. Серхи Роберто изведе съвършено Денис Суарес зад защитата на противника, който останал самичък против вратаря нямаше по какъв начин да сбърка.

В 79-ата минута Денис Суарес пусна актрактивно към Арнаиз, който с брилянтен завършващ удар заби топката в мрежата на Мурсия за 5:0.

По този метод Барселона се класира на 1/8 финалите на шампионата за Купата на Краля.