Барселона се спаси трудно от колосален провал в турнира за

...

Барселона се измъчи с ентусиасти за купата – ВИДЕО

Барселона се избави мъчно от грамаден неуспех в шампионата за купата на краля. Барса победи с 4:3 след продължения третодивизионния Интерсити.

Каталунците на три пъти повеждаха, само че отборът от Аликанте изравняваше посредством Ориол Солдевила. Солдивила е роден в Барселона и е минал през две от юношеските обединения на „ Камп Ноу “ преди да се озове в, а от там в Интерсити.

Каталунците поведоха в резултата още в четвъртата минута. Тогава Роналд Араухо засече центриране на Пабло Торе с глава за 0:1. Това остана единственият гол преди почивката. В 59-ата минута Интерсити изравни с гол на Ориол Солдевила. Барса съумя още веднъж да поведе в 67-ата минута, когато прецизен бе Усман Дембеле. Солдевила обаче се разписа за 2:2 в 74-ата.

Рафиня бързо възвърне преднината на Барса, само че 21-годишният Солдевила направи 3:3 четири минути преди края.

В продълженията Барселона доминираше – в 99-ата минута Жорди Алба уцели греда. В 104-ата минута Рафиня върна към Ансу Фати, ударът му рикошира в състезател на Интерсити и влезе в мрежата за 3:4.

Източник: flashnews.bg