Барселона постигна много трудна победа с 4:3 като гост на

...

Барселона срази Виляреал в луд мач с два обрата

Барселона реализира доста сложна победа с 4:3 като посетител на Виляреал. Срещата беше от 3-ия кръг на Ла Лига. Двата тима изиграха страховит мач, в който паднаха седем гола, а имаше и два обрата. Каталунците удариха първи като в границите на две минути вкараха два гола. Първо Гави откри резултата в 13-ата минута, а Френки де Йонг удвои в 15-ата. Хуан Фойт върна " жълтата подводница " в мача в 26-ата минута, а Александър Сьорлот изравни в 40-ата минута. В началото на втората част Алекс Баена даде задатък на домакините. Възпитаниците на Шави Ернандес още веднъж вкараха два бързи гола, с които стигнаха и до успеха. В 69-ата минута Феран Торес изравни, а две по-късно Роберт Левандовски донесе триумфа на своя отбор. Каталунците удариха и две греди посредством Ламин Ямал, като след втората се стигна и до гола на поляка.

С триумфа " блаугранас " събраха 7 точки и заемат трето място във краткотрайното класиране. Виляреал е 13-и с 3 точки.

Срещата стартира с анулиран гол за Виляреал. В 5-ата минута Александър Сьорлот прати топката във вратата, само че се оказа в състояние на засада. В 13-ата минута Барселона излезе напред в резултата. Ламин Ямал проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Гави с глава съумя да матира Филип Йоргенсен за 0:1.

Само две минути по-късно " блаугранас " стигна до второ попадение. Роберт Левандовски опита пробив през центъра, а двама бранители в жълто да му лишават топката. Алфонсо Педраса обаче не съумя да почисти, а вместо това подаде към Френки де Йонг, който се озова самичък против вратаря и вкара за 0:2.

" Жълтата подводница " се върна в мача в 26-ата минута. Тогава Алекс Баена центрира от корнер, а Маркос Алонсо изпусна Хуан Фойт, който с глава осъществя за 1:2. В 31-ата минута домакините получиха право да изпълнят директен свободен удар. Зад топката застана Баена, който стреля над вратата.

В 40-ата минута Виляреал стигна до изравнителен гол. Жерар Морено получи пред наказателното поле и пусна извеждащ пас отляво към Алфонсо Педраса. Крайният бранител с паралелен пас матира отбраната и вратаря на гостите и откри Александър Сьорлот на далечната греда, който на празна врата не сбърка - 2:2.

В 43-ата минута Ориол Ромеу опита удар от границата на наказателното поле, само че не затрудни Йоргенсен. В добавеното време на първата част Ламин Ямал проби отдясно, преодоля двама бранители и опита удар, който беше блокиран от Хорхе Куенка.

Втората част стартира по страховит метод за домакините, които направиха цялостен поврат в 50-ата минута. Тогава Педраса проби през центъра, стигна до наказателното поле и пусна извеждащ пас към Алекс Баена. Крилото потърси далечния ъгъл и вкара за 3:2.

В 56-ата минута гредата избави " жълтата подводница ". Ламин Ямал получи в наказателното поле и насочи удар, който срещна напречната греда. В 69-ата минута Барселона изравни. След центриране в наказателното поле на домакините топката стигна до Феран Торес. Нападателят насочи удар, който беше блокиран, само че топката се озова още веднъж в него и осъществя за 3:3.

Само две минути по-късно каталунците още веднъж бяха напред в резултата. Илкай Гюндоган поде офанзива през центъра и подаде към Ламин Ямал отдясно. Младокът преодоля Педраса и от границата на наказателното поле насочи удар в близкия ъгъл. Йоргенсен съумя да реагира, само че топката срещна гредата и се върна към непокрития Роберт Левандовски, който от 1-2 метра на празна врата вкара за 3:4.

В добавеното време на мача Бен Бреретон се озова на стрелкова позиция и насочи подъл диагонален удар, който профуча около гредата.

Виляреал - Барселона 3:4