Барселона победи Реал Мадрид с 1:0 като гост в първи

...

Барселона е с единия крак на финал, автогол реши Ел Класико

Барселона победи Реал Мадрид с 1:0 като посетител в първи полуфинален мач за Купата на краля. Единственото попадение на " Сантиаго Бернабеу " падна в 26-ата минута, когато Едер Милитао порази личната си врата.

Двата тима изиграха бледен за стандартите си мач, в който съществени голови положения нямаше. Каталунците можеше да вземат и по-сериозна преднина, само че в 72-ата минута удар на Франк Кесие от междинна отдалеченост срещна крайници на Ансу Фати, вместо да се озове във вратата. Реал Мадрид от своя страна владееше повече топката, само че възпитаниците на Карло Анчелоти по този начин и не насочиха прецизен удар във вратата на Марк-Андре тер Стеген. " Белите " не се възползваха и от обстоятелството, че гостите бяха без четирима от своите титуляри - Роберт Левандовски, Педри, Усман Дембеле и Андреас Кристенсен.

Реваншът на " Камп Ноу " е на 5 април. Победителят ще се изправи против Атлетик Билбао или Осасуна в спор за трофея.

Двубоят стартира вихрено и още в 30-ата секунда Реал можеше да открие резултата. Дани Карвахал пусна извеждащ пас за Лука Модрич отдясно. Хърватинът нахлу в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, само че топката профуча около гредата. В 7-ата минута Винисиус проби отляво, навлезе в наказателното поле, само че ударът му беше безпределно неакуратен.

В 12-ата минута " кралете " подеха поредна рискова офанзива. Едуардо Камавинга откри Винисиус отляво, а бразилецът центрира към Карим Бензема на далечната греда. Нападателят овладя на гърди и прати топката във вратата. Французинът обаче беше в състояние на засада и попадението беше анулирано. Домакините продължиха да са по-актиният тим и шут на Бензема излезе в корнер след рикошет в Маркос Алонсо.

Реал продължи да играе по-добре, само че стигна до два корнера, с които не затрудни Тер Стеген. В 24-ата минута Винисиус получи жълт картон, откакто задържа Френки де Йонг в центъра на терена, хвана го за гушата, след което го смъкна на терена.

Минута по-късно Барселона стигна до гол. Гави лиши топката от Карвахал отдясно и откри Феран Торес. Нападателят пусна страховит пас към Франк Кеси и го изведе самичък против Тибо Куртоа. Котдивоарецът насочи удар, който вратарят мазета, само че топката се удари в крайници на Едер Милитао и влезе във вратата. Първоначално попадението беше анулирано поради засада, само че ВАР поправи решението и голът беше приет.

GOOOOOOL DO BARCELONA!

Eder Militão joga contra própria meta e o Barça sai na frente do placar no Bernabéu:

Real Madrid 0 x 1 Barcelona
— Goleada Euro (@goleada_euro)
В 33-ата минута Лука Модрич насочи удар от далечна отдалеченост, само че над вратата. Малко по-късно Гави напредна отдясно и насочи остро центриране, само че двама играчи на каталунците не съумяха да засечат топката. В 41-ата минута Тони Кроос видя непокрития Карвахал на далечната греда и насочи марково центриране отляво, което крайният бранител отигра от въздуха, само че ударът му мина над вратата. Минута по-късно Тер Стеген боксира центриране отляво. Топката се озова в Кроос, който насочи удар от към 20 метра, само че стражът на " лос кулес " не се затрудни.

Втората част стартира с по-активни дейности на Реал Мадрид. В 49-ата минута Феде Валверде проби отдясно в наказателното поле и потърси Винисиус към точката за осъществяване на дузпа. Бразилецът насочи удар, само че след рикошет топката мина около вратата. Малко по-късно Камавинга шутира от към 20-25 метра, само че надалеч от задачата.

В 58-ата минута Тер Стеген в последния миг съумя да избие с една ръка остро центриране отляво на Винисиус, който търсеше Бензема. Десетина минути по-късно Карло Анчелоти предприе офанзивна промяна и Родриго заменя Начо. Отговорът на Шави беше Ансу Фати за сметка на Рафиня.

В 72-ата минута Барселона пропусна страховит късмет да удвои задатъка си. Феран получи отляво, оправи се с Камавинга и откри оставения непокрит Кесие в наказателното поле. Халфът насочи удар, който като че ли влизаше във вратата, само че топката срещна крайници на Ансу Фати.

В 78-ата минута Жул Кунде почисти центриране в наказателното поле, при което Феран пое топката с рамо. " Белите " желаеха дузпа, само че ВАР прегледа обстановката и съдията даде сигнал играта да продължи. Секунди по-късно шут на резервата Орелиен Чуамени мина над вратата. В 90-ата минута подъл шут на Родриго от границата на наказателното поле профуча около вратата.

Реал Мадрид - Барселона 0:1

0:1 Едер Милитао (26-автогол)

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 6. Начо Фернандес, 8. Тони Кроос, 9. Карим Бензема /к/, 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус, 22. Антонио Рюдигер