Барселона победи Ню Йорк Ред Булс с 2:0 в контрола,

...

Успех за Барселона в последната контрола в САЩ

Барселона победи Ню Йорк Ред Булс с 2:0 в контрола, играна на стадион " Ред Бул Арена " в Харисън, Ню Йорк. Осман Дембеле и Мемфис Депай се разписаха за каталунците.

Възпитаниците на Шави Ернандес поведоха в резултата в 40-ата минута. Осман Дембеле стреля по земя с диагонален удар в далечния ъгъл за 1:0.

След почивката Даниел Еделман получи пряк червен картон. Гостите за възползваха от численото преимущество. Мемфис Депай открадна противоречива топка след недоразумение в противниковата защита и се разписа на празна врата, с цел да оформи крайния резултат.

HIGHLIGHTS | Dembélé and Memphis provide the fireworks in New York!
— FC Barcelona (@FCBarcelona)

Домакините по този начин и не насочиха прецизен изстрел в хода на дуела. Срещата бе проследена от някогашния футболист на двата тима Тиери Анри. Играчите на испанския гранд отпразнуваха успеха в компанията на Дуейн Джонсън - Скалата.

Последната контрола на Барса е против УНАМ Пумас в неделя, 7 август, от 21:00 часа.