Барселона намери място сред четвъртфиналистите за Купата на Краля. Каталунците

...

Барса премина през драматични мигове, за да отстрани тим от Сегунда за Купата на Краля

Барселона откри място измежду четвъртфиналистите за Купата на Краля. Каталунците изхвърлиха от конкуренцията четвъртия в Сегунда Дивисион - Райо Валекано след победа като посетител с 2:1. Грандът подходи съществено към срещата на " Вайекас ", само че все пак още веднъж мина през трагични мигове.

Те бяха подбудени най-много от обстоятелството, че " блаугранас " трябваше да реализират цялостен поврат, с цел да отстранят " печеличките ".
 Севиля победи Валенсия с 3:0 в шампионата за Купата на Краля
Севиля мина без напрежение през Валенсия за Купата на Краля

3:0 за селекцията на Хулен Лопетеги

Всичко за Барса се обърка в 63-ата минута, когато Фран Гарсия откри за Райо. Домакините проведоха бърза контраофанзива, която приключи със избавяне на Нето. За смут на бразилския пазач обаче, отбитата от него топка бе довкарана в мрежата от крилото с №33.
 Снимка 515909
Източник:

Негативният резултат принуди наставника Роналд Куман да пусне в игра Жорди Алба, Усман Дембеле и Педри, което даде резултат след единствено 120 секунди. Антоан Гризман беше изведен зад тила на мадридската защита, след което пусна към непокрития Меси, осъществил с лекост на празна врата.

Десет минути преди края на постоянното време, Френки Де Йонг още веднъж се трансформира в воин за Барса. Френският халф означи скъпоценното попадение, което класира каталунците за идващия стадий на шампионата. Жорди Алба заходи отлично от фланга, а получавайки кълбото незабавно го продължи към " лалето ", който сходно на меси вкара в непокрития от Димитриевски ъгъл.