Българският защитник Димитър Велковски не игра за Серкъл Брюж, който

...

Велковски не влезе при равенство на Мехелен

Българският бранител Димитър Велковски не игра за Серкъл Брюж, който направи 1:1 при визитата си на Мехелен в дуел от 18-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига. Гостите излязоха напред в 3-ата минута с гол на Ахуеке Денке, а в края на полувремето попадение на Дино Хотич беше анулирано поради нарушаване в офанзива.

В 52-ата минута Оливие Дьман от Серкъл получи червен картон. Същият футболист беше изпъден и преди три дни против Гент за Купата на Белгия. Мехелен стигна до равенството в 71-ата минута с попадение на Никола Сторм, а в 87-ата можеше да направи цялостен поврат, само че Йонас Маледе пропусна дузпа.

Начело в класирането е Генк с 46 точки, пред Роял Юнион СЖ с 36, Антверп с 35 и Брюж с 33. От тимовете с българи най-добре досега се показва Вестерло на Едисон Йорданов, който заема шеста позиция. Серкъл е осми, а Льовен на Кристиян Малинов е девети, само че трите отбора са събрани единствено в една точка.